• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1915’i tarihçilere bırak 2014’deki katliamlara bak
11 Nisan 2014 Cuma 18:00

1915’i tarihçilere bırak 2014’deki katliamlara bak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz, ABD’ye "1915’i tarihçilere bırak 2014’deki katliamlara bak. Suriye’ye, Mısır’a, Filistin’e, Arakan’a bak. Sadece bakma, aynı zamanda gör" çağrısında bulundu.
 
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz,  ABD’ye "1915’i tarihçilere bırak 2014’deki katliamlara bak. Suriye’ye bak. Mısır’a bak. Filistin’e bak. Arakan’a bak. Sadece bakma, aynı zamanda gör" çağrısında bulundu.
 
Kapusuz, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi'nde Ermeni tasarısının kabul edilmesine ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı. 
 
Suriye’de katliamlar, Arakan'da Müslüman nüfusa soykırım yapılırken ve Mısır’da toplu idam kararları verilirken ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi'nin Ermeni tasarısını kabul ettiğini anımsatan Kapusuz, "16 Yaşındaki Esma katledilirken, ABD Dışişleri Bakanı 'Mısır’da asker demokrasi inşa ediyor' demişti. ABD, Mısır’da demokrasiyi inşa etti şimdi sıra 1915 Ermeni tasarısına mı geldi?" diye sordu. 
 
Kapusuz,  Suriye’de diri diri yakılan ve işkenceyle öldürülen binlerce kişinin fotoğraflarının vicdanları kanattığı bir sırada hiçbir şey yapmayan ABD'nin 1915 Ermeni tasarısıyla uğraştığının altını çizerek, şunları kaydetti:
 
"Suriye’de Kesep kasabasında yaşayan Ermeniler, Esed zaliminin elinden kaçarak Türkiye’ye sığınırken, Türkiye onlara sahip çıkarken ABD, 1915 Ermeni tasarısıyla uğraşıyor. Arakan’da Müslümanlar kırıma uğrarken, kamplarda hem açlıkla hem de saldırılarla mücadele ederken hiçbir şey yapmayan ABD şimdi 1915 Ermeni tasarısıyla uğraşıyor. Somali’de insanlar açlıktan ölüyorken dünya suskunken Türkiye tüm gücüyle oraya koşuyor. Hastane kuruyor, yardım yapıyorken sözümona süper güç ABD, 1915 Ermeni tasarısıyla uğraşıyor. ABD’ye çağrım; 1915’i tarihçilere bırak 2014’deki katliamlara bak. Suriye’ye bak. Mısır’a bak. Filistin’e bak. Arakan’a bak. Sadece bakma, aynı zamanda gör."
 
Kapusuz, dünya coğrafyasındaki bu acılara merhem olmak istemesinden ve silkinerek bölgede ve dünyada 'Ben de varım' demesinden dolayı 2013 Haziran ayından bu yana Türkiye ile uğraşıldığının altını çizerek, "İstiyorlar ki içe kapanalım, Filistin’e bakmayalım. İstiyorlar ki terörle uğraşalım, Suriye’yi görmeyelim. Bunun için “Çözüm Sürecini” hedef alıyorlar. Bunun için iç barışımızı hedef alıyorlar. İstiyorlar ki faizler yükselsin, büyüme azalsın, ihracat düşsün, işsizlik artsın. Türkiye iç sorunlarla devinip dururken dünya meselelerine bakamasın, mazlumlara yetişemesin! İstiyorlar ki dış istihbarat servisleri kendi ülkelerinin çıkarları için her türlü faaliyeti yürütecek kapasiteye sahipken, Türkiye’nin güçlü bir istihbarat teşkilatı olmasın! İstiyorlar ki Türkiye 1000 kilometre menzilli balistik füzeye sahip olmasın. Kendi uçağını, gemisini, tankını, tüfeğini ve insansız hava aracını yapmasın! İstiyorlar ki fiili sınırlarımızın da ötesinde olan nüfuzumuzu ve etki gücümüzü kullanamayalım ve sadece kendilerince bize biçtikleri rolü oynayalım" değerlendirmesini yaptı. 
 
Seçim sonuçlarının, milletin buna müsaade etmeyeceğini gösterdiğini ve Türkiye'nin emin adımlarla bölgesinde ve dünyada güçlü bir şekilde varolacağını belirten Kapusuz, Türkiye'nin iç çekişmelerle uğraşmayacağını ve istikrar içinde "Daha çok demokrasi daha güçlü ekonomi" diyerek 2023 hedeflerine yürüyeceğine dikkati çekti. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ağaca çarparak hurdaya dönen otomobilden yaralı olarak kurtuldu
  • Komşusunu boş arazide av tüfeğiyle vurdu
  • KTO Karatay Üniversitesine, Yöntem’den ziyaret
  • Bu sezon Konyaspor'a ders olsun!
  • Aday adaylarından gövde gösterisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA