• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
18. Uluslararası İş Forumu başlıyor
14 Kasım 2014 Cuma 16:12

18. Uluslararası İş Forumu başlıyor

18. Uluslararası İş Forumu (IBF-International Business Forum) Kongresi, 26-30 Kasım 2014 tarihleri arasında 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ile eşzamanlı olarak İstanbul WOW Kongre Merkezi’nde toplanacak.

1995 yılından bu yana her yıl düzenli olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleştirilen IBF Kongresi, kamu ve özel sektörü bir araya getiren, katılımcılar arasında sektörel işbirliği ve dayanışma için fırsatlar oluşturan, ticaret ve yatırım köprüleri inşa eden uluslararası bir platformdur.

İslam bankacılığın iki önemli ismi açılışta

Bu yıl “Paradigma Kayması: Yeni Finansal Yönelimler” teması ile toplanacak IBF Kongresi’nin açılış oturumu 26 Kasım 2014 Çarşamba günü saat 09.00’da gerçekleştirilecek. Açılış konuşmasını IBF Başkanı Erol Yarar’ın yapacağı oturuma İslam Kalkınma Bankası (IDB) Başkanı Dr. Ahmed Mohammad Ali Al-Madani ile Islamic Banker Magazine EditörüMushtak Parker konuşmacı olarak katılarak İslami bankacılık ve İslami finans trendleri konusunda sunumlarını paylaşacak.

İslam iş dünyasının buluşma noktası

Kongre boyunca İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ülkelerinin iş ve gerçek yaşam deneyimleriyle çokuluslu iş projeleri ve temsilci heyetleri ülke brifingleri sunumları gerçekleştirilecek; ayrıca, sektöre özel iş toplantıları ve ikili iş görüşmeleriyle katılan işadamları arasında ticaret hacmini artırmak için çeşitli toplantılar düzenlenecek.

30. İSEDAK Zirvesi ve 4. Filistin İş Forumu (PBF) Kongresi’yle de eşzamanlı olarak düzenlenecek IBF Kongresi’nin bu yılki partner ülkesi Uluslararası İş Forumu’nun temellerinin atıldığı ülke olan Pakistan. Yüzlerce Pakistanlı seçkin işadamından oluşan bir heyetin de katılacağı kongrede sanayici ve İİT üyesi ülkeler arasında işbirliği için bir buluşma platformu sunularak, yeni iş açılımları, küresel iş ağları ve ortaklıklar yapmak için fırsatlar sağlanacak.

Yerli ve yabancı bürokrat, akademisyen, uygulamacı olarak kamu/özel sektör ve meslek kuruluşu temsilcisi ve karar verici olarak yönetici ve politikacıların bir araya gelmesiyle yapılacak IBF Kongresi oturumlarında, “küresel finans krizinin nedenleri”, “İslam Ülkelerinde fon kaynak kullanımı”, “yeni nesil finansman modelleri”, “finansmana erişim”, “ortaklık geliştirme”, “kurumsal itibar”, “fikri mülkiyet haklarının korunması”, “haksız rekabetin azaltılması” ve “kayıt dışılığın azaltılması” gibi hususlar değerlendirilerek somut öneriler sunulacaktır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA