• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 Nisan Kanserle Savaş Haftası
01 Nisan 2012 Pazar 18:23

'17 Nisan Kanserle Savaş Haftası'

Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Konya Şube Başkanı Dr. Eyüp Çetin, dünyada en fazla ölüme yol açan ikinci hastalığın kanser olduğuna dikkat çekerek, yaşamak isteyenlerin kanserle...
 Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Konya Şube Başkanı Dr. Eyüp Çetin, dünyada en fazla ölüme yol açan ikinci hastalığın kanser olduğuna dikkat çekerek, yaşamak isteyenlerin kanserle etkin mücadele içinde olması gerektiğini belirtti.
Çetin yaptığı açıklamada, 1-7 Nisan’ın Kanserle Savaş Haftası olarak kutlandığını belirterek, “Kanserle Savaş Haftası, kanserle etkin mücadele konusunun gündeme taşınması açısından çok büyük fayda sağlamaktadır. Fakat bizim asıl amacımız gündem oluşturmak değil. Amacımız, tüm dünyada en çok ölüme sebebiyet veren ikinci hastalık türü olan kanserin önüne geçmek, hızla artan kanser vakalarını azaltmak, kansere yakalanmış hastaların tedavi sürecine katkı sağlamaktır. Ülkemizde her yıl 200 bin kişi kansere yakalanmaktadır. Dünyada ise, her yıl 12.7 milyon kişiye kanser tanısı konulmakta ve 7.6 milyon kişi kanser sebebiyle hayatını kaybetmektedir. Eğer, yaşamak istiyorsanız kansere karşı tetikte olmalı, etkin mücadeleyi sürdürmelisiniz” dedi.KONYA (İHA) - Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Konya Şube Başkanı Dr. Eyüp Çetin, dünyada en fazla ölüme yol açan ikinci hastalığın kanser olduğuna dikkat çekerek, yaşamak isteyenlerin kanserle etkin mücadele içinde olması gerektiğini belirtti.
Çetin yaptığı açıklamada, 1-7 Nisan’ın Kanserle Savaş Haftası olarak kutlandığını belirterek, “Kanserle Savaş Haftası, kanserle etkin mücadele konusunun gündeme taşınması açısından çok büyük fayda sağlamaktadır. Fakat bizim asıl amacımız gündem oluşturmak değil. Amacımız, tüm dünyada en çok ölüme sebebiyet veren ikinci hastalık türü olan kanserin önüne geçmek, hızla artan kanser vakalarını azaltmak, kansere yakalanmış hastaların tedavi sürecine katkı sağlamaktır. Ülkemizde her yıl 200 bin kişi kansere yakalanmaktadır. Dünyada ise, her yıl 12.7 milyon kişiye kanser tanısı konulmakta ve 7.6 milyon kişi kanser sebebiyle hayatını kaybetmektedir. Eğer, yaşamak istiyorsanız kansere karşı tetikte olmalı, etkin mücadeleyi sürdürmelisiniz” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA