• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 ödülden 6sı Selçuk Üniversitesinin
22 Ağustos 2011 Pazartesi 10:18

15 ödülden 6'sı Selçuk Üniversitesinin

Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan ise, elde edilen ödüllerin üniversitenin her alanında markalaştığının göstergesi olduğunu söyledi.
Macaristan’ın Balaton kentindeki “II. Vova Mini Art Uluslararası Resim Yarışması”na katılan Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri, 250 sanatçının 500 eserle yer aldığı yarışmada verilen 15 ödülden 6’sını kazanarak büyük bir başarıya imza attı.
 
Alınan ödüllerin ülkemiz ve Selçuk Üniversitesi adına gurur verici olduğunu dile getiren Dekan Prof. Dr. Fevzi Günüç, ”Uluslararası platformlarda elde ettiğimiz bu başarıları fakülte olarak bundan sonra da devam ettirmek istiyoruz.” dedi.
 
 Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan ise, elde edilen ödüllerin üniversitenin her alanında markalaştığının göstergesi olduğunu söyledi.

 BİRİNCİLİKLERE SELÇUK DAMGASI

12 ülkeden 250 sanatçının 500 eserle katıldığı yarışmaya Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Doç. Dr. Hüseyin Elmas, Yrd. Doç. Dr. Uğur Atan, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Dalkıran, Yrd. Doç. Dr, İlham Enveroğlu, Yrd. Doç. Dr. Neslihan Kıyar ve Öğretim Görevlisi İbrahim Çoban katıldı. Budapeşte Güzel Sanatlar Enstitüsü öğretim üyeleri tarafından düzenlenen yarışmada 3 esere birincilik, 3 esere ikincilik, 3 esere üçüncülük, 6 esere ise özel ödül olmak üzere toplam 15 ödül verildi. Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Hüseyin Elmas, Yrd. Doç. Dr. İlham Enveroğlu, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Dalkıran birincilik, Yrd. Doç. Dr. Neslihan Kıyar ve Grafik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Uğur Atan ikincilik,  Resim Bölümü Öğretim Görevlisi İbrahim Çoban ise özel ödül olmak üzere verilen 15 ödülden 6’sını almayı başardı.

“BAŞARIMIZI TESCİLLEDİK”           

Alınan ödüllerin daha önceki başarılarını tescillediğini belirten Dekan Prof. Dr. Fevzi Günüç, “Fakülte’de inşa ettiğimiz dayanışma ve yüksek kalitede eğitim anlayışı gerek öğretim elemanlarımızın gerekse öğrencilerimizin motivasyonunu artırmakta, bu da her yıl üniversitemize ödül getirmektedir. Farklı ülkeden yüzlerce sanatçının yarıştığı böylesine önemli bir etkinlikte 6 ödül birden almak bizler için de büyük bir gurur kaynağıdır. Yarışmaya katılan arkadaşlarımızı yürekten kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi. 

  “İFTİHAR EDİYORUZ”

  Selçuk Üniversitesi’nin son yıllarda gerek fiziki gerekse bilimsel, sosyal ve kültürel alanda önemli mesafe alarak bünyesinden çok sayıda marka değer yarattığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan, “Marka değerlerimiz sayesinde artık her alanda ulusal ve uluslararası düzeyde ödüller alıyoruz. Güzel Sanatlar Fakültemiz de diğer bir çok fakültemiz gibi son yıllarda eğitim kalitesini önemli ölçüde arttırdı. Bunun sonucu olarak da her yıl katıldığı hemen hemen tüm  yarışmalarda ödüller almayı başardı. Biz de üniversite yönetimi olarak fakültemizle iftihar ediyoruz. Gerek Güzel Sanatlar Fakültemizin gerekse diğer fakültelerimizin elde ettiği başarıların hiçbiri tesadüfi değildir. Büyüyen, gelişen, değişen ve markalaşan üniversitemiz önümüzdeki dönemlerde de büyük başarılar elde ederek, şehrimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edecektir” diye konuştu.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA