• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 dev eser
12 Kasım 2012 Pazartesi 09:08

15 dev eser

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta'yı makamında ziyaret etti
351,5 Milyon liralık yatırım müjdesi ile Aksaray'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Aksaray Bele Eroğlu diye Başkanı Nevzat Palta'yı makamında ziyaret etti. Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu ziyaret sırasında yaptığı açıklamada belediye başkanı Nevzat Palta'nın çok çalışkan bir belediye başkanı olduğunu ifade ederek şunları söyledi 'Ben belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Başkanımızla da zaten defalarca görüştük. Bizim eski Teknik Üniversitelilerden. Çok çalışkan bir arkadaşımız. Kısa zamanda Aksaray'ı güzel bir hale getirdi. Şehircilik açısından baktığımız zaman parklar, yollar, temizlik gerçekten güzel bir noktada. Tebrik ediyoruz. Başarılı bir Başkanımız. Biz Aksaray'a her türlü desteği veriyoruz. Ben Çevre ve Orman Bakanı iken başkanımıza destek verdim. 2004 yılında başlamıştı göreve. O zamandan bu zamana nüfus nerdeyse yüzde 50 arttı. Sanayi kaç kat arttı? Yeni fabrikalar geldi. Aksaray çok gelişiyor istikbali çok parlak. Yıldızı parlak bir şehir."dedi.
15 DEV ESER
Aksaray'a çok büyük müjde ile geldiklerini belriten Eroğlu, "15 tane dev eser. 351,5 milyon TL . Eski para ile 351,5 Trilyon. Son zamanlarda Aksaray'a yapılan en büyük yatırımlardan biri. İnşallah burada bununla ziraata dayalı sanayinin, ormancılık faaliyetlerini ve diğer doğa turizminin gelişmesine çok büyük katkı sağlayacaktır. Bu yatırımlar. Ben bu yatırımların Aksaray'a hayırlı olmasını diliyorum. Gerçekten bende Belediye başkanımızın çalışmalarından çok memnunum Başarılı çalışmalarının devamını dilerim. Zaten valimizde geldi. Taze bir kan olarak çok çalışkan bir vali. İnşallah mahalli idare, merkezi yönetim hep beraber el birliği ile Aksaray'ı geleceğe emlin adımlarla taşıyacağız. Bu bir nezaket ziyaretiydi. İnşallah Aksaray'a temel atmalara geleceğiz"diye konuştu.
'AKSARAY'IMIZI DAHA GÜZEL YERLERE GETİRECEĞİZ'
Başkan Nevzat Palta ise Bakan Eroğlu'na ziyaretinden dolayı teşekkür ederek şunları söyledi; "Aksaray'ımız son 8-10 yıl içinde gerçekten Hem nüfus hem sanayi olarak hem de eğitim olarak. Çok dinamik bir şekilde gelişen bir şehrimiz. Ben 2004 yılında göreve geldiğimde il merkezinin nüfusu 129 bindi Şu anda 183 bin. Bu bile bunun göstergesi. Artan nüfusta kaliteli bir nüfus. Organize sanayimizde 22 tane fabrika vardı şu anda 135 tane fabrikamız var. Hepsi fiili olarak çalışıyor üretim yapıyor.Aksaray'ımız hem sanayi hem de şehircilik olarak ciddi anlamında gelişen bir şehrimiz. Aksaray'ımızı daha güzel yerlere getireceğiz diyorum."dedi. Yapılan açıklamaların ardından Belediye Başkanı Nevzat Palta Bakan Eroğlu'na Somuncu babanın muhabbetnamesi ve bazı eserler ile birlikte dünyaca ünlü Taşpınar halısı hediye etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA