• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
12 Eylülde 60 yıllık kazanımlarımız taçlanacak
07 Eylül 2010 Salı 13:36

12 Eylül'de 60 yıllık kazanımlarımız taçlanacak

Eğitim-bir-sen ve Memur-sen Genel Başkanı Latif Selvinin organizasyonunu yaptığı geleneksel Ramazan ayı daveti, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Eğitim-bir-sen Genel Sekreteri Halil Etyemez
Eğitim-bir-sen ve Memur-sen Genel Başkanı Latif Selvi’nin organizasyonunu yaptığı geleneksel Ramazan ayı daveti, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Eğitim-bir-sen Genel Sekreteri Halil Etyemez, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ve sendika üyelerinin katılımıyla Kozağaç Piknik alanında gerçekleşti.
 
Açılış konuşmasını yapan Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra heyeti Başkanı Latif Selvi, her yıl çığ gibi büyüyerek ülkemizin geleceğinde büyük bir organizasyon olarak rol aldıklarını dile getirirken kendilerini yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanı’na teşekkürlerini iletti. Selvi konuşmasına şöyle devam etti; ‘’Bu yıl Ramazan ayı bize çok farklı anlamlar ifade etmektedir. Bu rahmet ve bereket ayını ülke genelinde çoşku ile yaşıyoruz. Biz Memurlar Ağustos ayını iple çekeriz. Kamu çalışanları hangi kazanımları elde edecek Ağustos ayında ayında sorunlar masaya yatırılır.15-30 Ağustos tarihleri arasında hükümetle mutabakat zemini ararız. Bu yıl Toplu sözleşme sorununu Memur-sen farkıyla gerçekleştirdik. 12 Eylül süreci yıllardır beklemiş olduğumuz toplu iş sözleşmesinin ilk adımının atıldığı yerdir. Sandıkta neticeyi elde ettikten sonra masada sendikacılığın ne olduğunu Memur-sen olarak ortaya koyacağız. Onun için bu ramazan ayında ya 60 yıllık kazanımlar taçlandırılacak, ya da bu kazanımların yok olmasını birlikte seyredeceğiz. Şimdi top bizde arkadaşlar. Anayasanın içinde sendikamızla ilgili maddeler olduğundan dolayı 12 Eylül’de parlamentolar tarafından yerine getirilen görev halk tarafından da neticelenecektir. İnşallah o karanlık günlere dönmemeyi birlikte başaracağız, birlikte gerçekleştireceğiz.’’ dedi.

 

 
 
Davette konuşan Konya Büyükşehir belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, Memur-senin ülkemize ve mensuplarına yapmış oldukları hizmetlerin unutulmayacağını dile getirerek konuşmasına şöyle devam etti; ‘’ Türkiye’de milletimiz adına geleceğimiz adına olumlu bir siyasetin ve yapıcı çalışmaların adresi Memur-sen olmaktadır. Memur-senin Konya’daki yatırımlarından bahsetmek istiyorum. Konya’daki bütün hayırlı çalışmalarda, faydalı hizmetlerde Memur-seni hep halkımızın, memurların, belediyenin yanında gördük. Memur-sen Eğitim-bir-sen ve diğer sendikaların hep hayırlı çalışmalarını gördük. 12 Eylül’ün milletimiz adına, çocuklarımız adına, memurlarımız adına ne kadar olduğunu biliyoruz.’’ dedi.
 
Programda konuşan Eğitim-bir-sen Genel Sekreteri Halil Etyemez’ de Memur-senin 400.üyesiyle bugün Türkiye’de bulunan en güçlü sivil toplum örgütü olduğunu dile getirerek konuşmasına şöyle devam etti; ‘’ Çalışmalarıyla toplumuzda daima yol gösterici olan, özgürlüklerin yolunu açan bir sivil toplum kuruluşu oluştur. Yine bu yıl sendikamız toplu görüşme masasından gizli bir hazırlık yaparak, büyük bir mücadele vererek kamu çalışanlarını en iyi bir şekilde temsil etmiştir. Bu nedenle Memur-senin elde ettiği başarı inşallah 12 Eylül’e olumlu etki yapacaktır.’’ dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA