• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11. Kısa-Ca Film Festivali sona erdi
01 Nisan 2011 Cuma 01:08

11. Kısa-Ca Film Festivali sona erdi

Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü ile Kısa-Ca Film Atölyesi tarafından düzenlenen "11. Kısa-Ca Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali" sona erdi.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü ile Kısa-ca Film Atölyesi tarafından düzenlenen "11. Kısa-Ca Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali" Dedemen Oteli'ndeki ödül töreni ile sona erdi. Törende, kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon film kategorileri arasında  dereceye giren filmlerin yönetmenlerine plaketleri verildi. Ayrıca bu kategorilerdeki filmlerin seçilmesinde katkıları olan jüri üyelerine de ödüller verildi.

 

Festivalde Kurmaca Film kategorisinde yarışan filmler ve yönetmenleri :

 

Anneannem (Grandmother) - Mehtap Köroğlu; Bisiklet (Bicycle)- Serhat Karaaslan;
Hazan (Fall) - Nazlı Sultan Kesici; Kanser Tango (Cancer Tango) - Selin Girgin; Nahoş Bir Mevzu (An Unplesant Issue) - Cenk Ertürk; Nefes (Breathe) - Volkan Emrecik; Nolya (Nolya) - M. Cem Öztüfekçi;  Sessizliğin Arkasında (Behind Silince)- Erman Zambak / Muhammed Başaslan; Top (Ball) - Murat Tümer / Mehmet Kurt / Mithat Zincir; Üst Kattaki (The One Upstairs) - Murat Çetinkaya.
 
Kurmaca Film kategorisindeki  filmlerin içerisinden  ''Bisiklet'' ve ''Nefes'' filmleri ödüle layık görüldü. Belgesel Film kategorisinde yarışan filmler ve yönetmenleri:

 

Bağdat (Baghdad) - Berrak Samur; Bir Avlu Bir Kent (A Courtyard a City) - Canan Altınbulak; Bölünmüş Ruhum (My Divided Soul) - İbrahim Zateri; Bu Horoz Kaçar (The Rooster Runs Avay) - Semih Hızal / Savaş Bayrıdost; Çirkin Ördek Yavrusu (Bird of Passage) - Abdurrahman Öner; Denizin Efendileri (Masters of the Sea ) - İdil Soysalan / Hakan Kemiksiz; Esinti (Breeze) - Sezen Çıldır; İki Teker (Two Wheel) – Bilal Gültekin; Issız Galeri (Desert Gallery) - Esma Bahadur; Müebbet Kuşları (Life Birds) - Hüdai Ateş;
Mülteci Hayat (Refugee Life) - Serhat Çatak; Toruk (Toruk) - Hasan Basri Özdemir; Tutku (The Passion) - Alper Gürdal; Yolculuk (The Voyoge) - Gülten Taranç; Zeytinin Yolculuğu (Voyage of the Olive) - Gamze Karakuş.

 

Belgesel Film kategorissinde ''Bir Avlu Bir Kent'' ve ''Toruk'' filmleri bu dalda başarı göstererek ödülleri aldılar. Deneysel Filmler kategorisinde ödül için yarışan filmler ise şu şekilde:

 

Ahnectha (Ahnectha) – Can Eren, Aletheia (Aletheia) - Duygu Karadan, Bir Parça Kağıt ve Toprak Arasında (Between on Piece of Paper and Soul) - Ömer Halit Halifeoğlu, Dönüşüm (Transformation) - Gökçe Açıkgöz, Hareketli Resim (Motion Picture) - Gökhan Bulut, Empoze (Impose) - Burak Yedekçi, Eski Dünyaya Dair (Abaut the Old World) - Bilal Çakay, ID (ID) - Ahmet Baturay Tavkul, İstop (İstop) - Mustafa Yıldız, Leştirme (Faction) - Abdullah Akçay, Mutluluğun Resmi (Picture of The Happiness) – Gökhan Pekdemir, Normal (Normal) - Süleyman Demirel, Piyes (Drama) - Ömer Kalabalık, Postal (Shoes) - Kerim Letifoğlu.

 

Deneysel Film kategorisinde ise ''İstop'' filmi ödülü aldı. Son olarak Animasyon Filmler kategorisinde de şu filmler ödül için yarışmıştı:

 

Başka Dünya Yok (There is no Another World) - Hüseyin Aydın, İskelet (Skeleton) - Musab Ben,  Labirent (Labyrinth) - Alper Durmaz, Kağıt Uçak (Paper Plane) - Murat Tahan, Kontrol (Control) - Emrah Özçelik / Davut Toy / Şerif Yıldırım, Metamorfoz (Metomorphosis) - Mervenur Ülcan / Utku Yavaşca / Yasin Arslan, Morf (Morf) - Eda Erdoğmuş / Remzi San / Egehan Demirel, Surditia (Surditia) - Cem Perin & Cem Gökçimen, Uzay Memuru (Space Officer) - Erhan Şule.

 

Animasyon film kategorisinde ise ''Başka Dünya Yok'' ve ''Metamorfoz'' filmleri ödüllerini aldı.
 
Kurmaca, belgesel, deneysel, animasyon olmak üzere dört daldaki filmleri seçen jüri üyeleri arasında Prof.Dr.Semir Aslanyürek, oyuncu Gülsen Tuncer, Hazal Kaya, Mustafa Uzunyılmaz, Volga Sorgu, yönetmen Caner Erzincanlı daha pek çok ünlü yönetmen bulunuyordu.
 
 
 
 
 
 
 
 
Haberkonya
 
 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA