• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 bin fidan toprakla buluştu
22 Mart 2011 Salı 15:36

10 bin fidan toprakla buluştu

Selçuklu Belediyesi fidan dikimi çalışmalarına devam ediyor. Sille Ak, Sille Parsana, Hocacihan, Sancak Mahallesi ve Takkeli Dağı yeşil doku ile kaplamayı hedefleyen Selçuklu Belediyesi bu bölgelerde

Selçuklu Belediyesi fidan dikimi çalışmalarına devam ediyor. Sille Ak, Sille Parsana, Hocacihan, Sancak Mahallesi ve Takkeli Dağ’ı yeşil doku ile kaplamayı hedefleyen Selçuklu Belediyesi bu bölgelerde fidan dikimini sürdürüyor.

Sille Parsana Mahallesi Kombassan villaları karşısında bulunan 150 bin m²’lik alanda ağaçlandırma çalışmasını sürdüren Selçuklu Belediyesi bu bölgede fidan dikim çalışması önceki çalışmaları tamamlama niteliği de taşıyan çalışma ile kuruyan fidanlar yenileri ile takviye edildi.

Orman haftası nedeniyle gerçekleştirilen Fidan Bayramı ve ağaç dikme programına Konya Milletvekilleri Mustafa Kabakçı ve Hüsnü Tuna, Selçuklu Belediye Başkanı uğur İbrahim Altay, Çevre ve Orman Müdür Vekili Namık Ceyhan, Koski Genel Müdürü İ. Selim Uzbaş, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları katıldı. Ayrıca; sivil toplum örgütlerinden Dost Kapısı Derneği, Konya Çevre Dostu Derneği, Akçed, Mimar ve Mühendisler Gurubu Derneği, Spastik engelliler Araştırma ve geliştirme Derneği, Altınoluk Dergisi, Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, A. Saniye Erçal İlköğretim Okulu, Öğretmen Fuat Altan Okulu, Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi, Çeküd ve Anader kuruluşları da etkinlikte yer aldı.

İl Çevre ve Orman Müdürü Namık Ceyhan Türkiye’nin mevcut orman yapısı ile dünya ortalamasının altında yer aldığını, Konya’nın ise bu ortalamada oldukça alt sıralarda olduğuna dikkat çekerek, “Son on yıldır fidan dikimi ile ilgili yapılan çalışmalar gerek ülkemizin gerekse kentimizin bu sıralamadaki yerini olumlu yönde değiştirmiştir. Bunun en önemli etkenleri da yapılan bu tür etkinliklerdir. Orman haftasında gerçekleştirilen bu programa daha da anlam kazandıran Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı kutluyorum” dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Sivil toplum kuruluşları ve hemşehrilerimizin de katılımıyla fidan dikim çalışmalarını birlikte gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Piknik havasında ve yoğun katılımla gerçekleşen programa katılan herkese teşekkür ediyorum. Belediyemiz, sivil toplum kuruluşları, dernekler, vakıflar ve diğer resmi kurumlarla birlikte el ele verip Selçuklu’yu yemyeşil bir yapıya kavuşturmayı amaçlıyoruz. Sille Parsana da ağaçlandırdığımız bu alanda 10 bin adet sedir fidanını toprakla buluşturduk. Ayrıca Selçuklu da doğan, vefat eden ve evlenen her hemşehrimiz için de fidan dikerek Selçuklu da herkesin bir ağacı olması için çalışma yapıyoruz.” dedi.

Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, günümüze nakledilen yüzyıllar önce takkeli dağ ve çevresindeki yeşil yapının bu çalışmalarla yeniden kazanılacağına inandığını belirterek, “Bu etkinliği düzenleyen ve katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konya Milletvekili Hüsnü Tuna, her yaşta herkesin fidan dikmek ve yeşil dokuyu artırmak adına burada bulunmasının son derece anlamlı olduğunu belirterek, “Etkinliği düzenleyen ve bu güzel ortamda bizi bir araya getiren Selçuklu Belediyesine teşekkür ediyorum.” dedi.

Protokol üyeleri evlenen çiftler adına tahsis edilen fidanları dikerken yeni evlenen çiftlere mutluluk dilediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA