• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1. uluslararası turizm ve otelcilik sempozyumu
29 Eylül 2011 Perşembe 18:03

1. uluslararası turizm ve otelcilik sempozyumu

Beyşehir'de düzenlenen 1. Uluslararası Turizm ve Otelcilik Sempozyumu başladı.
 Beyşehir'de düzenlenen 1. Uluslararası Turizm ve Otelcilik Sempozyumu başladı.
    
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Beyşehir Ali Akkanat Turizm İşletmeciliği ve Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu ile Konya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen sempozyum, Beyşehir Anamas Konukevi'nde gerçekleştirildi.
    
Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Osman Akandere, yaptığı konuşmada, turizm hareketlerinin ikinci dünya savaşından sonra çok hızlı bir gelişme potansiyeline sahip olduğunu belirtti.
    
Bunun temel nedenini Batı ekonomilerinde yükselen müreffeh düzeyine paralel olarak, boş zaman ve kişi başına düşen milli gelirin artması olarak özetleyen Akandere, ''Çalışma saatlerinin kısalması, sonuçta insanların bulundukları yerlerden başka ülke veya bölgelere gitme arzusu turizm hareketlerini öncelikle gelişmiş ülkelerde başlatmış ve buradan da gelişmekte ve az gelişmiş ülkelere sıçradığı görülmektedir'' dedi.
    
Yurt dışından da çok sayıda katılımcıyı bir araya getiren sempozyumda panelistler tarafından ''Turizmde yeni gelişmeler ve eğilimleri'', ''turizm sektöründe eğitim sorunları'' ve ''Türkiye'de turizm gelişiminde makro sorunlar'' konularında sunumlar yapıldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA