• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1 milyar dolarlık ciroyla İttifak geliyor
15 Temmuz 2010 Perşembe 15:46

1 milyar dolarlık ciroyla İttifak geliyor

Ulusal ve uluslar arası bir şirket olmak amacıyla icra merkezini önümüzdeki ay Konyadan İstanbula taşıyacak olan İttifak Holding,

Ulusal ve uluslar arası bir şirket olmak amacıyla icra merkezini önümüzdeki ay Konya’dan İstanbul’a taşıyacak olan İttifak Holding, 2011 sonuna kadar toplan ciroda 1 milyar dolar sınırını aşmayı planlıyor.

Çok ortaklı şirket modelinin öncüsü İttifak Holding, yeni açılımlarını sürdürüyor. Geçen yıl 19 bin ortağıyla İMKB’ye kote olan ve bu alanda da bir ilki gerçekleştiren şirket, ulusal ve uluslar arası bir şirket olmak amacıyla icra merkezini önümüzdeki ay Konya’dan İstanbul’a taşıyacağını açıkladı. İcrayı Üsküdar’daki Adese merkezinden yürütecek olan İttifak Holding için Konya’nın ise şirketlerin tüzel kişilik merkezi olmayı sürdüreceği belirtildi. 

İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa, basın ve kamuoyunu bilgilendirmek üzere Konya’da düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, yeni vizyonları hakkında şunları kaydetti: “Konya’da doğan ve daha çok bölgesel büyüme gösteren grubumuzu ‘Türkiye’nin İttifak’ı’ haline getirmek, sadece ülkemiz insanına değil tüm insanlığa sunduğu hizmeti ve katkıyı artırmak istiyoruz.” ‘Yüzde yüz kayıt içi’ bir şirket olduklarına dikkat çeken Seyit Mehmet Buğa, kendilerini taklitçilerden ayıran en önemli konunun ‘Para toplamamak’ olduğunu vurguladı ve yeni yatırımlarını sermaye artırımı yoluyla finanse ettiklerini vurguladı.

 

 
İttifak Holdingi İcra Kurulu Başkanı Ramazan Keser ise şirketin 2009 performansı ve gelecek planlarını anlattı. 2009’da bir önceki yıla göre yüzde 12 büyümeyle 787 milyon lira konsolide ciro gerçekleştirdiklerini belirten Ramazan Kesen, 2011 yılı sonuna kadar ciroyu bir milyar lira sınırının üzerine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Holding bünyesinde 5 bini aşkın istihdam yapıldığını ifade eden Ramazan Keser, gıda, perakende, inşaat, hayvancılık sektörleri öncelikli olmak üzere yeni yatırımlarla istikrarlı büyümelerini ve sürdürülebilir karlılıklarını devam ettireceklerini kaydetti.
 
SIRADA SUKUK İHRACI VAR!
Hissedarların İMKB’deki kotasyon oranının başlangıçtakinin iki katına çıkarak yüzde 70’lere ulaştığı bilgisini veren Ramazan Keser, İMKB’ye kote olarak sermaye piyasalarının imkanlarından yararlanma konusunda büyük bir adım attıklarını ve sermaye piyasalarından maksimum ölçüde yararlanmayı sürdürecek projeler üzerinde çalıştıklarını söyledi. Keser, bu çerçevede kira gelirlerinin menkul kıymetleştirilmesi yönünde bir sermaye piyasası enstrümanı olan ‘Kira Sertifikası – Sukuk’ ihracı hususunda yasal otoritelerin yaptıkları çalışmaları yakından takip ettiklerini bildirdi.

 

Gündemdeki yeni açılımlar…
Adese dışa açılacak: İttifak iştiraki olan ve Türkiye gıda perakendeciliği içerisinde önemli bir yere sahip Adese’nin, Balkanlar, Suriye ve Kıbrıs’a açılma konusunda sona yaklaştığı belirtildi.

 

Selva’da yüzde 75 kapasite artırımı: Türkiye’nin en büyük irmik ve makarna üreticileri arasında yer alan Selva’nın kapasiteyi yüzde 75 artıracağı açıklandı.

 Arabistan’da şirket kurma: Uluslararası ölçeğe açılma hedefindeki Seha Yapı’nın Suudi Arabistan’da bir şirket kurma çalışmalarında son aşamaya geldiği kaydedildi.

Hayvancılığa 50 milyon: Holdingin tarım ve hayvancılık şirketi Selet ise 50 milyon lira büyüklüğünde dev bir yatırıma hazırlanıyor.

İttifak Akademi geliyor: Geçtiğimiz dönemde Ramazan Keser’i CEO’luğa atayarak CEO ile yönetilen ilk Konyalı şirket olan İttifak Holding, önümüzdeki dönemde İttifak Akademi’yi de hayata geçirecek.

İttifak’ın yönetim sırrı!

İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa, 1988 yılında çok ortaklı bir yapı olarak temelleri atılan ve bugün 5 bin çalışanıyla 1 milyar dolarlık ciro hedefine yönelen grubu yönetme anlayışını şöyle özetledi: “Farklılıkların dayanışmasıyla katmadeğer üretmek, elde edilen değerin de adil paylaşımını yapmak.”

Hem yatırıyor hem kâr dağıtıyor

Olağan genel kurulunda alınan karara göre yüzde 200 bedelsiz sermaye artırımı yaptığını ve 2,9 milyon lira kâr dağıtımının yanı sıra, 1 liralık nominal değerdeki hisse senedi başına net yüzde 24,65 liralık kâr payı dağıttığını hatırlatan İttifak Holding CEO’su Ramazan Keser “Yatırımlardan arta kalan kaynağı da paylaşmasını bilen bir yapıyız” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA